Stelleninserat

Aktualisiert: 1 Jahr ago Ort: Europe Land: Rumänien

Pentru transportul containerelor de produse chimice lichide, pe distanțe lungi, oferim oportunități de angajare atractive pentru conducătorii profesioniști.

BG / RO Șofer camion C/E în transportul pe distanțe lungi (m/w/d) 100%

În viitor – alături de noi!

Grupul Bertschi este lider de piață în sectorul logistic, specializat în servicii intermodale pentru industria chimică. Cu sediul central în Elveția, suntem reprezentați de 3.200 de angajați Bertschi în 38 de țări din întreaga lume.
În fiecare zi lucrăm pentru oferirea celor mai inovatoare și mai durabile soluții logistice pentru clienții noștri globali.

Responsabilitățile tale
  • Transportul produselor chimice lichide ADR/non-ADR în cisterne tip container
  • Încărcarea/descărcarea produselor la client
  • Controlul și întreținerea vehiculelor și a echipamentelor
  • Înregistrarea corectă a transportului (documente de transport, aplicație track & trace etc.)

Ce așteptăm de la tine?
  • Un permis de conducere valabil din clasa C și CE, atestat de transport marfă, certificat de transport marfă (cifra 95) și un cazier judiciar curat
  • Experiență practică în transportul pe distanțe lungi (cel puțin 1 an)
  • Mod de lucru independent, fiabil și orientat către client
  • Competențe lingvistice în limba engleză sau germană, vorbit și scris

Ce îți oferim?
  • Contractul de muncă german
  • Venituri avantajoase, bazate pe performanță
  • Un loc de muncă sigur într-o companie în expansiune
  • Flotă modernă și echipamente impecabile
  • Terminalele și filiale proprii cu infrastructură extinsă (sanitare)
  • Zboruri spre casă organizate și plătite de Bertschi în săptămânile de compensare
  • Instruire profesională de 3 săptămâni în Elveția
  • Instruire anuală și o pregătire continuă din partea formatorilor noștri profesioniști

Bewerben Sie sich hier

Gib den Titel der Stellenausschreibung ein
Nur eine Datei möglich.
5 MB Limit.